KineDok. Lato – Jesień.

Od czerwca 2017 roku Klub Kultury Mydlniki jest partnerem w projekcie KineDok. Lato – Jesień. To unikalny klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a  koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.  Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem projektu poniżej!

Wstęp na pokazy jest bezpłatny!

Planowany harmonogram projekcji:

29 września: „Księżycowy spacer w dziadkiem” godz. 18:00

6 października: „Para na wodzie”

20 października: „5 października”

17 listopada: „Przeterminowane”

1 grudnia: „Zwyczajny film autystyczny”

Spis filmów tutaj!

Celem projektu KineDok. Lato-Jesień jest poszerzenie grona i wyjście naprzeciw potrzebom widzów i miłośników filmu dokumentalnego, oraz promowanie kreatywnego kina dokumentalnego wśród szerszej publiczności poprzez pokazy i sesje dyskusyjne organizowane w niecodziennych lokalizacjach.

 

Dodaj komentarz