Kraków Pod Lupą: SPACER W EREMIE KAMEDUŁÓW NA BIELANACH, 15 maja

Klub Kultury „Mydlniki” serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy VI Bronowice na wycieczkę do Eremu Kamedułów na Bielanach (osoby spoza dzielnicy VI zostaną wpisane na listę rezerwową).

Data spaceru nie jest przypadkowa – 15 maja 2016 na terenie eremu mogą przebywać kobiety (furtę klasztorną przekraczają tylko w dwunastu dniach w ciągu roku).

W białych habitach, nieprzerwanie od 1604 roku, modlą się na krakowskich Bielanach uczniowie św. Romualda – eremici z kongregacji kamedulskiej Monte Corona.
Karol Wojtyła, będąc arcybiskupem, w jednym ze swoich wystąpień, nazwał Kamedułów „piorunochronem” mieszkańców Krakowa.

Za bramą klasztorną w trakcie spaceru zweryfikujemy m.in. dziwne medialne pytania:
Czy eremici śpią w trumnach? Czy mieszkają z czaszkami swych braci? Czy uprawiają rekreację?

Na Bielany udamy się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, a ten zwyczaj odbywania pielgrzymek właśnie w Zielone Świątki, datuje się od czasów Rzeczpospolitej Krakowskiej.

Po zakończeniu spaceru, o godzinie 18.00, istnieje możliwość uczestniczenia w Mszy Świętej w eremie. Osoby, które nie będą brały udziału w Mszy Świętej, będą relaksować się na ławeczkach w zieleni Lasu Wolskiego.

Start wycieczki: godz. 15.30 na parkingu przed kościołem w Mydlnikach, dojazd zarezerwowanym busem.
Odjazd zarezerwowanym busem z Eremu do Mydlnik o godzinie 19.15. Zakończenie wycieczki w pod kościołem w Mydlnikach: 19.30.

UDZIAŁ BEZPŁANTY, ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Wycieczka finansowana z dotacji Rady Dzielnicy VI

Zapisy: Klub Kultury „Mydlniki”, tel. 533 356 008, 12 637 97 12
e-mail: mydlniki@dworek.eu

Spacer odbędzie się bez względu na warunki pogodowe; trasa przebiega w terenie otwartym (słońce, deszcz) oraz w obrębie obiektów sakralnych. Prosimy zabrać wygodne buty i odzież przeciwdeszczową (parasol).

Dodaj komentarz