Przysposobienie do gotowania czyli warsztaty kulinarne Biesiadka +

Udało się! Będziemy pichcić!

Zapraszamy na warsztaty dla wszystkich amator/ek/ów dobrej kuchni –  poszukiwaczy smaków, którzy lubią mieszać w kotle, chcieliby odświeżyć swoje menu, zaskoczyć siebie samych, rodzinę i przyjaciół nowymi oryginalnymi daniami.

Na każdych zajęciach:

  • łatwe, ale zaskakujące przepisy z kuchni polskiej, francuskiej, włoskiej i kilku innych
  • proste techniki do przećwiczenia (nie będziemy siekać na czas)
  • 2 godziny gotowania, smakowania i rozmawiania o jedzeniu
  • degustacja przygotowanych smakołyków
  • wydrukowane przepisy do kolekcji

W planowanym cyklu kilkunastu bloków tematycznych znajdą się m.in.: przepisy na dania sezonowe, dania na co dzień i na święta, odświeżone klasyki,  różne wersje dań z udziałem tych samych produktów, szybkie sposoby na urozmaicenie domowego menu.

Pierwsze spotkanie już 4 marca 2017 roku – od godz. 11.00 – zajęcia dofinansowane przez Radę Dzielnicy VI !

Temat przewodni:  Zaskakujące przekąski – terrine z rokpolu z suszonymi owocami, wykwintny pasztet z wątróbki, sałata rzymska na ciepło.

 

Uwaga! Udział w (pierwszych) zajęciach bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc uczestników obowiązują zapisy!

Kolejne, odpłatne, spotkania będą się odbywały 2 razy w miesiącu, w soboty, w godz. 11.00-13.00. Tematy zajęć zostaną opublikowane na naszej stronie.

Zajęcia poprowadzi Lucyna Wylon – inicjatorka „Biesiadek” – otwartych kolacji dla amatorów dobrej kuchni i kultury, projektantka, animatorka kultury, ogrodniczka. Lubi kuchnię polską, francuską, włoską, czasem lekko orientalną. W miarę lekką, ale nie dietetyczną, sezonową, opartą na świeżych produktach.

Otwieramy kuchnię i listę z zapisami!

 

Dodaj komentarz