Przeskocz do treści
Z lewej i z prawej stornie kolorowe jesienne liście, pomarańczowe tło. Pośrodku napis Strefa Rodzica listopad
warsztaty

Strefa Rodzica | program na listopad

Zapisy na wszystkie zajęcia i wydarzenia odbywają się przez formularz zgłoszeniowy.

Sensoplastyka i zabawy z muzyką – wybierz w formularzu jednorazowe zajęcia
Spotkania cotygodniowe – wybierz w formularzu zajęcia stałe

Wstęp to zawsze tylko symboliczne 1 zł (płatne gotówka przed wejściem na salę).

Sobota (4 listopada, godz.10:00)
Zabawy z muzyką

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, na którym będzie możliwość poznania piosenek i muzycznych zabaw. Ich celem jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, wyrobienie zdolności skupienia uwagi, koncentracji, kształtowanie poczucia rytmu i słuchu muzycznego, nauczenie oraz doskonalenie różnych form ruchu przy muzyce. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem instrumentów muzycznych i różnych materiałów, jak między innymi wstążki, chusty animacyjnej i wiele innych. Zapraszamy również dzieci z Ukrainy.
Prowadzenie: Tatiana Hrinchenko
Obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.

Środa (15 listopada godz.11:00)
Warsztaty Fotograficzne – Jesień i zima w rodzinnym albumie
Spotkanie poświęcone fotografii rodzinnej w chłodnych miesiącach roku. Uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać uroki jesieni do kolorowych zdjęć plenerowych i przygotują się na trudne warunki oświetleniowe związane z coraz krótszym dniem. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przygotujemy się do uwiecznienia przygotowań i rodzinnego świętowania. W praktycznej części warsztatu poćwiczymy pracę ze światłem w pomieszczeniu i wykorzystanie światełek dla magicznego efektu na zdjęciach. Porozmawiamy też o zdjęciach w śniegu. Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych fotografowaniem swojej rodziny bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt. Prowadzenia: Alicja Superson

Czwartek (16 listopada, godz.11:00)
AmMniam sensoplastyka

Warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lat, które wprowadzają malucha w świat zapachów, faktur i kolorów. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań.
Prowadzenie: Ewelina Pilszczek

ZAJĘCIA STAŁE:

Poniedziałek (6,13,20,27 listopada)
Taniec
Godz. 10:00-10:45 zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami

Zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców. Każde spotkanie będzie łączyć elementy taneczne i zabawy. Uczestnicy wzmocnią swoje relacje we wspólnym poruszaniu się, a dodatkowo będą poznawać i uczyć się prawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia będą prowadzone naprzemiennie przez dwie instruktorki specjalizujące się w różnych technikach tanecznych. Na zajęciach pojawią się więc elementy tańca klasycznego oraz jazzowego, jak i zumba i latynoskie energetyczne rytmy, wspomagające koordynację ruchową dzieci… oraz rodziców.
Prowadzenie: Oliwia Martyna, Agnieszka Tatara

Wtorek (7,14,21,28 listopada)
Gordonki MeloBobas
Godz. 14:00-14:30 – zajęcia dla dzieci 0-3 lat z rodzicami

Gordonki MeloBobas to zajęcia umuzykalniające prowadzone zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) prof. E. E. Gordona. Zajęcia mają na celu rozwinąć muzykalność u dzieci przez ukazanie im różnorodności w muzyce. To nie są standardowe zajęcia z rytmiki! Wykwalifikowany i doświadczony instruktor śpiewa dla i do dzieci w różnych skalach bez słów, rytmizuje w niestandardowym metrum przez co dzieci uczą się muzyki jak nowego języka. Na zajęcia zapraszamy dzieci od pierwszych tygodni życia do ok. 2-3 lat.
Prowadzenie: Agnieszka Dubiel

Środa (8,15,22,29 listopada)
Rodzinne muzykowanie
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 1-3 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca, gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Czwartek (9,16,23,30 listopada)
Zdrowy kręgosłup
Godz. 10:00-10:50 – zajęcia dla rodziców
Zajęcia ruchowe nastawione na ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. Zapraszamy rodziców, w zajęciach można uczestniczyć razem z dzieckiem.
Prowadzenie: Oliwia Martyna

Piątek (3,10,17,24 listopada)
Kołysanki dla Smyka
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 6mc – 2 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z opiekunem, których celem jest pobudzanie zmysłów w czasie zabawy przy muzyce, związane z dotykiem – masażyki, kołysaniem oraz śpiewaniem.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Piątek (10,17,24 listopada)
Smyki z gimnastyki
Godz. 11:00-11:30 – zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami

Smyki z Gimnastyki to zajęcia ruchowe dla dzieci, których głównym celem jest aktywizacja sportowo-ruchowa i profilaktyka wad postawy. Podczas ćwiczeń skupiamy się głównie na motoryce dużej, jednak niejednokrotnie trenujemy również motorykę małą. Rozwijamy świadomość ciała u dzieci, stymulujemy do samodzielności, ćwiczymy koordynację i równowagę. Na małych uczestników czeka tor przeszkód oraz różnorodne ćwiczenia w formie zabawy. Dzieci ćwiczą w parze ze swoim rodzicem.

Skip to content