Przeskocz do treści
Na niebieskim tle na dole ilustracji rysunki różnych roślin. W środku logo Strefy Rodzica i napis wrzesień.
warsztaty

Strefa Rodzica | Program na wrzesień

biletowane
rodzinne

Drodzy Rodzice! Drogie Maluchy! Cieszymy się, że znowu będziemy Was gościć w naszym Klubie. Jak zawsze zapraszamy na jednorazowe wydarzenia i warsztaty oraz na stałe zajęcia, które w tym sezonie mamy codziennie od poniedziałku do piątku.

Zapisy na wszystkie zajęcia i wydarzenia odbywają się przez formularz zgłoszeniowy.
Wstęp to zawsze tylko symboliczne 1 zł (płatne gotówka przed wejściem na salę).

Czwartek (21 września, godz. 11:00)
AmMniam Sensoplastyka

To wyjątkowe zajęcia polisensoryczne dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do ok. 3,5 lat.
Wielozmysłowa stymulacja dla dzieci i dawka wiedzy dla rodziców, sprawia, że te zajęcia są dla wszystkich. Prowadzi je dietetyczka dziecięca i terapeutka karmienia dzieci. Odpowiada na pytania, rozwiewa wątpliwość i bawię się z maluchami i rodzicami.
Na zajęciach dzieci oswajają się z produktami spożywczymi.
Prowadzenie: Ewelina Pilszczek

Sobota (23 września, godz. 10:00)
Zabawy z muzyką

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, na którym będzie możliwość poznania piosenek i muzycznych zabaw. Ich celem jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, wyrobienie zdolności skupienia uwagi, koncentracji, kształtowanie poczucia rytmu i słuchu muzycznego, nauczenie oraz doskonalenie różnych form ruchu przy muzyce. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem instrumentów muzycznych i różnych materiałów, jak między innymi wstążki, chusty animacyjnej i wiele innych. Zapraszamy również dzieci z Ukrainy.
Prowadzenie: Tatiana Hrinchenko

ZAJĘCIA STAŁE:

Poniedziałek (18, 25 września)
Taniec
Godz. 10:00-10:45 zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami

Zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców. Każde spotkanie będzie łączyć elementy taneczne i zabawy. Uczestnicy wzmocnią swoje relacje we wspólnym poruszaniu się, a dodatkowo będą poznawać i uczyć się prawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia będą prowadzone naprzemiennie przez dwie instruktorki specjalizujące się w różnych technikach tanecznych. Na zajęciach pojawią się więc elementy tańca klasycznego oraz jazzowego, jak i zumba i latynoskie energetyczne rytmy, wspomagające koordynację ruchową dzieci… oraz rodziców.
Prowadzenie: Oliwia Martyna, Agnieszka Tatara

Wtorek (19, 26 września)
Gordonki MeloBobas
Godz. 14:00-14:30 – zajęcia dla dzieci 0-3 lat z rodzicami

Gordonki MeloBobas to zajęcia umuzykalniające prowadzone zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) prof. E. E. Gordona. Zajęcia mają na celu rozwinąć muzykalność u dzieci przez ukazanie im różnorodności w muzyce. To nie są standardowe zajęcia z rytmiki! Wykwalifikowany i doświadczony instruktor śpiewa dla i do dzieci w różnych skalach bez słów, rytmizuje w niestandardowym metrum przez co dzieci uczą się muzyki jak nowego języka. Na zajęcia zapraszamy dzieci od pierwszych tygodni życia do ok. 2-3 lat.
Prowadzenie: Agnieszka Dubiel, Joanna Kupiec

Środa (20 i 27 września)
Rodzinne muzykowanie
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 1-3 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca, gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Czwartek (21 i 28 września)
Zdrowy kręgosłup
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla rodziców
Zajęcia ruchowe nastawione na ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. Zapraszamy rodziców, w zajęciach można uczestniczyć razem z dzieckiem.
Prowadzenie: Oliwia Martyna

Piątek (22 i 29 września)
Kołysanki dla Smyka
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 6mc – 2 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z opiekunem, których celem jest pobudzanie zmysłów w czasie zabawy przy muzyce, związane z dotykiem – masażyki, kołysaniem oraz śpiewaniem.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Piątek (22, 29 września)
Smyki z gimnastyki
Godz. 11:00-11:30 – zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami

Smyki z Gimnastyki to zajęcia ruchowe dla dzieci, których głównym celem jest aktywizacja sportowo-ruchowa i profilaktyka wad postawy. Podczas ćwiczeń skupiamy się głównie na motoryce dużej, jednak niejednokrotnie trenujemy również motorykę małą. Rozwijamy świadomość ciała u dzieci, stymulujemy do samodzielności, ćwiczymy koordynację i równowagę. Na małych uczestników czeka tor przeszkód oraz różnorodne ćwiczenia w formie zabawy. Dzieci ćwiczą w parze ze swoim rodzicem.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką Strefy Rodzica w Mydlnikach: dorota.skoczek@dworek.eu

Skip to content