Zajęcia taneczne

TANIEC TOWARZYSKI

WK4_2212TOMASZ SMARZYŃSKI

Jego przygoda z tańcem rozpoczęła się gdy miał 8 lat. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w wieku 17 lat posiadał już najwyższą klasę sportową „S”. Uczenie innych tańca daje mi bardzo dużo satysfakcji. Uważa, że prowadząc innych po przez trudy treningu, aż do wygranej może poczuć po raz kolejny emocje jakich sam doświadczał podczas startów na zawodach. Ponieważ z natury jest perfekcjonistą, robi wszystko aby wiedza, którą przekazuje była zawsze najwyższej jakości. Nieustannie szkoli się u najlepszych mentorów tańca na świecie, pozyskując potrzebne informacje oraz umiejętności. Dzięki temu ma pewność iż dostarcza swoim podopiecznym wszystko czego potrzebują do pokonywania kolejnych etapów kariery w tak trudnej dziedzinie jaką jest taniec towarzyski.

 

MALI MYDLNICZANIE

onyszkanyczowneKSENIA ONYSZKANYCZ

JULIA ONYSZKANYCZ

 Siostry Onyszkanycz folklor mają we krwi. Od najmłodszych lat śpiewały, tańczyły i grały w ukraińskim zespole pieśni i tańca „Osławiany” pod okiem rodziców. Wszczepiona miłość do folkloru zaowocowała późniejszymi samodzielnymi działaniami dziewczyn. Kontynuują aktywność artystyczną w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. Występowały na wielu festiwalach w kraju i za granicą (Ukraina, Słowacja, Francja, Niemcy, Rumunia, Turcja).

Julia Onyszkanycz jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia. Aktualnie studiuje psychologię na Uniwersytecie Pedagogicznym. Uwielbia pracę z dziećmi. Prowadzi niedzielne przedszkole w języku ukraińskim, dwukrotnie brała udział w obozie artystycznym dla dzieci w Toronto jako instruktor zajęć wokalno-umuzykalniających. Solistka ZPiT „Słowianki”.
Ksenia Onyszkanycz – absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia, ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz logopedią na Uniwersytecie Pedagogicznym. Taniec ludowy oraz praca z dziećmi to jej pasja. Jest związana z wieloma zespołami folklorystycznymi zarówno jako instruktor i choreograf, jak i uczestnik, m. in. Dziecięco-młodzieżowy łemkowski zespół pieśni i tańca „Lemkiwskyj perstenyk”, ZPiT „Osławiany”, ZPiT „Słowianki”. Śpiewa w zespole folkowym Serencza, z którym wydała płytę w 2015 roku. Jako instruktor tańca miała okazję współpracować z wieloma instytucjami kultury, m. in. Klub Kultury Przegorzały, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Na co dzień pracuje w Klubie Kultury Przegorzały oraz w Międzyszkolnym Punkcie Nauczania Języka ukraińskiego.
BALET

 

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY

ZUZA MICHTA

Moja historia z tańcem zaczęła się 9 lat temu, od tamtego czasu wciąż doskonalę swoją technikę tańca współczesnego. W ciągu ostatnich lat brałam również udział w wielu rozmaitych warsztatach oraz konferencjach tańca, dzięki czemu poznałam nowe style taneczne i metody ich nauczania.
Od roku oficjalnie jestem instruktorką tańca, uprawnienia zdobyłam w Warszawie na kursie organizowanym przez Egurrola Dance Studio. Jednak, moja przygoda jako instruktor zaczęła się sporo wcześniej, od prowadzenia warsztatów dla młodszych grup w zespole, do którego należę. Dzięki tym doświadczeniom zrozumiałam, że dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami daje mi ogromną satysfakcję.