50 na 51: Życie dla początkujących | Bronowickie Kino Plenerowe
We współpracy z Pomorską Fundacją Filmową w Gdyni zapraszamy na trzy seanse kina plenerowego w ramach projektu „50 na 51”!
Przegląd filmowy „Debiuty. Nowe głosy polskiego kina” poświęcony jest debiutom reżyserskim jako ważnemu momentowi w rozwoju polskiej kinematografii. Program prezentuje trzy filmy ukazujące świeże spojrzenie młodych twórców takie jak „Błazny”, „Życie dla początkujących” oraz „LARP. Miłość, trolle i inne questy”. Każdemu seansowi towarzyszyć będą działania poszerzające odbiór filmu i angażujące publiczność.
Planowane są spotkania z twórcami a także warsztaty skierowane do młodszych uczestników.
30 sierpnia obejrzymy film „Życie dla początkujących” (2025) w reżyserii Pawła Podolskiego. Błyskotliwa komedia o wampirach jakiej jeszcze nie było w polskim kinie. Introwertyczna Monia (Magdalena Maścianica) jest wampirem pracującym w domu spokojnej starości, gdzie potajemnie żywi się krwią zmarłych pacjentów. Jej spokój burzy Czarek (Michał Sikorski), który odkrywa jej sekret. Gdy w ośrodku pojawiają się ślady ugryzień, okazuje się, że grasuje tam drugi wampir – Mirek (Bartłomiej Kotschedoff), dawny znajomy Moni. Teraz stawia jej ultimatum: śmierć albo masakra.
Pełnometrażowy debiut Pawła Podolskiego rzuca nowe światło na polskie kino wampiryczne. Oryginalne poczucie humoru w połączeniu z refleksją na temat kruchości życia i brakiem zgody na przemijanie tworzy prawdziwą mieszankę wybuchową.
Przed filmem zapraszamy na spotkanie z artystą. Rozmowę poprowadzi Tomasz Pytko. Nazwisko zaproszonego gościa ogłosimy już wkrótce.
Kiedy: 30 sierpnia, niedziela
Godzina: 19:00
Lokalizacja: Park Bronowicki przy Forcie, ul. Rodakowskiego/Rydla
Zabierzcie ze sobą swoje ulubione przekąski, kocyk na chłodniejszy wieczór i dobry humor! Na miejscu będą na Was czekać wygodne leżaki!
Wstęp wolny!
Kolejne kino plenerowe odbędzie się 27 września. Zaglądnij do naszego kalendarza, aby poznać szczegóły.
Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Dzielnicy VI Bronowice.
Organizatorem „50 na 51” jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni – producent Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Projekt został objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdyni.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Partnerem głównym „50 na 51” jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami projektu są Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Telewizja Polska oraz Fundacja Kino Dostępne.
Patronami medialnymi projektu są Telewizja Polska, Polska Press Grupa, naszemiasto.pl, Program 1 Polskiego Radia, Program 3 Polskiego Radia, Magazyn Filmowy SFP, Ekrany, Interia, Filmweb, Miesięcznik KINO, Kino Polska