Przeskocz do treści
Kolorowe tło. Na środku ornament nawiązujący do stylu ludowego i napis potańcówka na ludowo.
Koncert

Potańcówka na ludowo

darmowe
rodzinne

Koncert muzyki ludowej w wykonaniu Kapeli Kasi Chodoń wraz z zabawą taneczną. Dla wszystkich, którym muzyka i kultura są bliskie sercu a nogi same rwą się do tańca przy dźwiękach instrumentów tradycyjnych oraz charakterystycznego śpiewu białego.

Termin: 22 października, niedziela, godz. 18:00
Miejsce: sala widowiskowa (parter, wejście główne)
Wstęp wolny

Tańcząca para. Uśmiechnięta kobieta w centralnej części zdjęcia. Mężczyzna widoczny częściowo z jej lewej strony. W tle muzyk grający na basetli, instrumencie przypominającym wiolonczelę.
fot. Mirosław Chudy

Kapela Kasi Chodoń (Chodoń – Dragan – Szałata) – grupa gra starodawne melodie zarówno z XIX w. zapisów, archiwów radiowych oraz badań terenowych Krakowa, jak i okolic. Poprzez akompaniament na tradycyjnych instrumentach ludowych oraz charakterystyczną technikę śpiewu białego, grupa przypomina piękno i różnorodność polskich pieśni ludowych. W repertuarze grupy znajdują się zarówno melodie do tańca i przyśpiewki, ballady oraz pieśni dziadowskie, ale też pieśni i zabawy dziecięce. W czasie potańcówek czy to dla dorosłych, czy to familijnych (jako Kapela Skrzaciki), w razie życzenia, grupa animuje publiczność poprzez proste zabawy, tańce i śpiewy ludowe, przypominając tym samym zapomniane zwyczaje panujące w kulturze tanecznej.

Grupa koncertuje i ogrywa potańcówki we współpracy z Krakowskim Domem Tańca, Teatrem Złoty Róg z Bronowic Małych, podczas Festiwali (np. Folkowisko) oraz instytucjami kultury m.in. Muzeum Krakowa czy Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie. 

Skład:
Katarzyna Chodoń – śpiew, taniec, baraban
Adam Dragan – skrzypce, śpiew
Arkadiusz Szałata – baraban, basetla

Zdjęcie śpiewającej kobiety, któa siedzi na krześle, przed nią ustawiony instrument - rodzaj bębna.
fot. Mirosław Chudy
Zdjęcie mężczyzny grającego na skrzypcach.
fot. Mirosław Chudy
Zdjęcie mężczyzny grającego na instrumencie przypominającym wiolonczelę.
fot. Mirosław Chudy
Skip to content