Przeskocz do treści
aktualności

Strefa Rodzica | program na czerwiec

Zapisy na wszystkie zajęcia i wydarzenia odbywają się przez formularz zgłoszeniowy.
– warsztaty i spotkania ze specjalistą – wybierz w formularzu jednorazowe wydarzenie
– spotkania cotygodniowe – wybierz w formularzu zajęcia stałe.

Wstęp to zawsze tylko symboliczne 1 zł (płatne gotówka przed wejściem na salę).

Warsztaty:

Sensoplastykapiątek, 7 czerwca, godz. 9:15

Nowatorskie zajęcia dla dzieci na których nie tylko można, ale trzeba się pobrudzić. To podróż w beztroski świat ekspresji i twórczości. Szansa na spróbowanie takich form aktywności, na które ciężko pozwolić sobie w warunkach domowych.
Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk

Spotkanie ze specjalistą:

Psycholog SOSczwartek, 13 czerwca, godz. 18:30

Konsultacja psychologiczna w formie dyżuru, mająca na celu doraźną pomoc, prowadzoną w formie krótkich, indywidualnych spotkań.
Prowadzenie: Ewa Zawisza-Wilk

ZAakceptowani – piątek, 14 czerwca, godz. 17:30-19:00

Spotkanie  ma charakter psychoedukacyjnych dla rodziców dzieci z ASD (z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym szczególnie z zespołem Aspergera).
Prowadzenie: Ewa Zawisza-Wilk, Dorota Skoczek, Klaudia Górska

Moc Emocji – piątek, 14 czerwca, godz. 19.00

[spotkanie przeniesione z 24 maja]
O czym informują nas emocje? Co mówią o nas i o naszym dziecku? Czemu służą i jak je regulować? Skoro nie istnieją „złe” emocje, to jak radzić sobie z tymi, które są „trudne” czy „skomplikowane”? Jak pomagać dziecku rozwijać kompetencje emocjonalne i wspierać je w regulacji zachowania?
Prowadzenie: Ewa Zawisza-Wilk

Zajęcia stałe:

Wtorek (4,11,18 czerwca)
Gordonki MeloBobas
Godz. 12.30-13.00 – zajęcia dla dzieci 0-3 lat z rodzicami

Gordonki MeloBobas to zajęcia umuzykalniające prowadzone zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) prof. E. E. Gordona. Zajęcia mają na celu rozwinąć muzykalność u dzieci przez ukazanie im różnorodności w muzyce. To nie są standardowe zajęcia z rytmiki! Wykwalifikowany i doświadczony instruktor śpiewa dla i do dzieci w różnych skalach bez słów, rytmizuje w niestandardowym metrum przez co dzieci uczą się muzyki jak nowego języka. Na zajęcia zapraszamy dzieci od pierwszych tygodni życia do ok. 2-3 lat.
Prowadzenie: Agnieszka Dubiel, Ewa Makuszewska

Środa (5, 12 czerwca)
Rodzinne muzykowanie
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 1-3 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca, gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Czwartek (6, 13, 20 czerwca)
Zdrowy kręgosłup
Godz. 10:00-10:50 – zajęcia dla rodziców
Zajęcia ruchowe nastawione na ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. Zapraszamy rodziców, w zajęciach można uczestniczyć razem z dzieckiem.
Prowadzenie: Oliwia Martyna

Piątek (7, 14, 21 czerwca)
Smyki z gimnastyki
Godz. 11:00-11:30 – zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami

Smyki z Gimnastyki to zajęcia ruchowe dla dzieci, których głównym celem jest aktywizacja sportowo-ruchowa i profilaktyka wad postawy. Podczas ćwiczeń skupiamy się głównie na motoryce dużej, jednak niejednokrotnie trenujemy również motorykę małą. Rozwijamy świadomość ciała u dzieci, stymulujemy do samodzielności, ćwiczymy koordynację i równowagę. Na małych uczestników czeka tor przeszkód oraz różnorodne ćwiczenia w formie zabawy. Dzieci ćwiczą w parze ze swoim rodzicem.

Skip to content