Przeskocz do treści
aktualności

Strefa Rodzica | program na maj

Zapisy na wszystkie zajęcia i wydarzenia odbywają się przez formularz zgłoszeniowy.
– warsztaty i spotkania ze specjalistą – wybierz w formularzu jednorazowe wydarzenie
– spotkania cotygodniowe – wybierz w formularzu zajęcia stałe.

Wstęp to zawsze tylko symboliczne 1 zł (płatne gotówka przed wejściem na salę).

Warsztaty:

Sobota (11 maja, godz. 10:00)
Zabawy z muzyką

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, na którym będzie możliwość poznania piosenek i muzycznych zabaw. Ich celem jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, wyrobienie zdolności skupienia uwagi, koncentracji, kształtowanie poczucia rytmu i słuchu muzycznego, nauczenie oraz doskonalenie różnych form ruchu przy muzyce. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem instrumentów muzycznych i różnych materiałów, jak między innymi wstążki, chusty animacyjnej i wiele innych. Zapraszamy również dzieci z Ukrainy.
Prowadzenie: Tatiana Hrinchenko

Czwartek (16 maja, godz. 11:00)
AmMniam sensoplastyka

Warsztaty dla dzieci w wieku 1-3 lat, które wprowadzają malucha w świat zapachów, faktur i kolorów. Sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. Rozwój kreatywności i twórczego myślenia poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów jak węch, smak, zapach, wzrok i dotyk, dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Stymulując receptory wpływamy na ilość i rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Zabawy sensoryczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzają świat jego doznań.
Prowadzenie: Ewelina Pilszczek

Spotkania ze specjalistą:

Piątek (10 maja, godz. 19:00)
ZAakceptowani
Spotkanie  ma charakter psychoedukacyjnych dla rodziców dzieci z ASD (z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym szczególnie z zespołem Aspergera).
Prowadzenie: Ewa Zawisza-Wilk

Czwartek (16 maja, godz. 18.30)
Psycholog SOS
Konsultacja psychologiczna w formie dyżuru, mająca na celu doraźną pomoc, prowadzoną w formie krótkich, indywidualnych spotkań.
Prowadzenie: Ewa Zawisza-Wilk

Piątek (24 maja, godz. 17.30)
Moc Emocji
O czym informują nas emocje? Co mówią o nas i o naszym dziecku? Czemu służą i jak je regulować? Skoro nie istnieją „złe” emocje, to jak radzić sobie z tymi, które są „trudne” czy „skomplikowane”? Jak pomagać dziecku rozwijać kompetencje emocjonalne i wspierać je w regulacji zachowania?
Prowadzenie: Ewa Zawisza-Wilk

Zajęcia stałe:

Wtorek (7,14,21,28 maja)
Gordonki MeloBobas
Godz. 12.30-13.00 – zajęcia dla dzieci 0-3 lat z rodzicami

Gordonki MeloBobas to zajęcia umuzykalniające prowadzone zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) prof. E. E. Gordona. Zajęcia mają na celu rozwinąć muzykalność u dzieci przez ukazanie im różnorodności w muzyce. To nie są standardowe zajęcia z rytmiki! Wykwalifikowany i doświadczony instruktor śpiewa dla i do dzieci w różnych skalach bez słów, rytmizuje w niestandardowym metrum przez co dzieci uczą się muzyki jak nowego języka. Na zajęcia zapraszamy dzieci od pierwszych tygodni życia do ok. 2-3 lat.
Prowadzenie: Agnieszka Dubiel, Ewa Makuszewska

Środa (8, 15,22,29 maja)
Rodzinne muzykowanie
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 1-3 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca, gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Czwartek (9,16,23 maja)
Zdrowy kręgosłup
Godz. 10:00-10:50 – zajęcia dla rodziców
Zajęcia ruchowe nastawione na ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. Zapraszamy rodziców, w zajęciach można uczestniczyć razem z dzieckiem.
Prowadzenie: Oliwia Martyna

Piątek (10, 17,24 maja)
Kołysanki dla Smyka
Godz. 10:00-10:45 – zajęcia dla dzieci 6mc – 2 lat z rodzicami

Spotkania przeznaczone dla dzieci z opiekunem, których celem jest pobudzanie zmysłów w czasie zabawy przy muzyce, związane z dotykiem – masażyki, kołysaniem oraz śpiewaniem.
Prowadzenie: Dorota Skoczek

Piątek (10,17,24 maja)
Smyki z gimnastyki
Godz. 11:00-11:30 – zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami

Smyki z Gimnastyki to zajęcia ruchowe dla dzieci, których głównym celem jest aktywizacja sportowo-ruchowa i profilaktyka wad postawy. Podczas ćwiczeń skupiamy się głównie na motoryce dużej, jednak niejednokrotnie trenujemy również motorykę małą. Rozwijamy świadomość ciała u dzieci, stymulujemy do samodzielności, ćwiczymy koordynację i równowagę. Na małych uczestników czeka tor przeszkód oraz różnorodne ćwiczenia w formie zabawy. Dzieci ćwiczą w parze ze swoim rodzicem.

Skip to content