Przeskocz do treści
Warsztat

Kultura Równości. Równość w Kulturze

kino
grupowe
płatne
przedział wiekowy: 15+ 15+
biletowane

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii Klub Kultury Mydlniki zaprasza na wydarzenie w duchu równości i akceptacji. W programie kreatywne warsztaty artystyczne oraz queerowy seans filmowy wraz z dyskusją. Dołącz do nas i pokaż, że równość ma znaczenie!

Wydarzenie jest częścią krakowskiego programu Maj Równości oraz Festiwalu Queerowy Maj: https://www.queerowymaj.org/festiwal-queerowy-maj-2025/
Zapraszamy młodzież 15+ i osoby dorosłe. Wydarzenie dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami ruchowymi.

15:00-16:30 ART&CRAFT: Wytnij nierówności – warsztaty kolażu
16:30-17:45 ART&CRAFT: Warsztaty haftowania równościowych haseł
18:00-21:00 Queerowe Kino + Dyskusyjny Klub Filmowy z TęczUJ


15:00–16:30 – ART&CRAFT: Wytnij nierówności – warsztaty kolażu
Z papieru, nożyczek i własnych przekonań stworzymy artystyczne manifesty sprzeciwu wobec dyskryminacji. To kreatywna przestrzeń do wyrażenia siebie bez słów – w bezpiecznej, wspierającej atmosferze. Kolaż jako medium artystyczne pozwala łączyć przeciwieństwa, bawić się formą i symboliką.
Bilet: 10 zł, Bilet kupisz -> TUTAJ
Liczba miejsc ograniczona!

16:30–17:45 – ART&CRAFT: Warsztaty haftowania równościowych haseł
Będziemy haftować na poszewkach na poduszki, ale jeśli wolisz, możesz przynieść własny materiał, np. flagę lub ubranie, które chcesz ozdobić. To doskonała okazja, aby w kreatywny sposób wyrazić siebie i swoje wartości oraz stworzyć unikalne prace, które mogą stać się symbolem zaangażowania w walkę o równość. 
Bilet: 10 zł, Bilet kupisz -> TUTAJ
Liczba miejsc ograniczona!

18:00–21:00Queerowe Kino i Dyskusyjny Klub Filmowy z organizacją TęczUJ
Po filmie zapraszamy do rozmowy – wspólnie zastanowimy się, jak sztuka i kultura mogą wspierać społeczność LGBTQ+. Dyskusję poprowadzą osoby członkowskie studenckiej organizacji TęczUJ. 

A jaki film obejrzymy? Francuski dramat z 2019 roku. Subtelna i poruszająca opowieść o miłości, spojrzeniu i wolności. Akcja filmu rozgrywa się w XVIII-wiecznej Bretanii, gdzie młoda malarka Marianne zostaje zatrudniona do namalowania portretu arystokratki Héloïse – w tajemnicy, bez jej wiedzy. Zbliżenie między kobietami przeradza się w intymną relację, która kwestionuje normy społeczne i ukazuje siłę kobiecego doświadczenia. To wizualnie olśniewający, queerowy melodramat o pamięci, sztuce i nienazwanej tęsknocie.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy

Punkt robienia banerów marszowych
Dołącz do nas między godz. 15:00 a 18:00 i w przyjaznej atmosferze przygotuj się na 21. Marsz Równości w Krakowie. W holu będzie czekało na was ogólnodostępne stanowisko, gdzie razem stworzymy banery i plakaty marszowe.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy VI Bronowice.

kino

Podobne wydarzenia

Przejdź do treści