Przeskocz do treści
imitacja kolorowych plam z farby. w prawym górnym rogu: strefa rodzica. po środku: Moc Emocji
Spotkanie

Strefa Rodzica | Moc Emocji

biletowane
grupowe

O czym informują nas emocje? Co mówią o nas i o naszym dziecku? Czemu służą i jak je regulować? Skoro nie istnieją „złe” emocje, to jak radzić sobie z tymi, które są „trudne” czy „skomplikowane”? Jak pomagać dziecku rozwijać kompetencje emocjonalne i wspierać je w regulacji zachowania?

Wszystkie te pytania będą przedmiotem warsztatów „MOC EMOCJI” w ramach Strefy Rodzica.

Strach, rozczarowanie, złość, zazdrość, czy żal a nawet zaskoczenie, nadmierna ekscytacja czy niecierpliwość to emocje, których rozpoznania i regulacji możemy nauczyć dziecko. Zanim się za to zabierzemy, warto na początek przyjrzeć się swoim sposobom ich wyrażania. Nasz autonomiczny układ nerwowy pod wpływem emocji ulega pobudzeniu. Ma to swoje istotne cele i nie sposób zatrzymać tego procesu. Jest potrzebny. Może informować o przeszkodach, stracie albo służyć obronie granic. W jaki sposób uczyć dziecko właściwego rozpoznawania, wyrażania i regulacji emocji? I wreszcie: jak zapanować nad swoimi emocjami, które rozbudza w nas własne dziecko? Zastanowimy się (i poćwiczymy!) w Strefie Rodzica pod kierunkiem dr Ewy Zawiszy-Wilk, psychologa, pedagoga i logopedy.

Planowane daty spotkań: 22.03, 19.04, 24.05 godzina 17:30
Spotkania odbywają się bez udziału dzieci.

Wstęp: 1 zł (płatne gotówką przy wejściu na salę)
Miejsce: sala plastyczna (1 piętro, wejście główne)

Ewa Zawisza-Wilk

Terapeutka, pedagożka, logopedka, tutorka i mediatorka. Nauczycielka akademicka, biegła sądowa, ekspertka w zakresie spektrum autyzmu. Pracuje na uczelni oraz w jednym z dziecięcych szpitali w Krakowie,  prowadzi własny Gabinet Terapii ProZA. Od wielu lat współpracuje z Klubem Kultury „Mydlniki” w ramach projektów przeznaczonych dla rodzin dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Autorka książek i artykułów naukowych i opowieści dla dzieci, które łamią tabu na temat żałoby, depresji i uczą empatii („Zosia i motyl Anatol”, Plasterki na tęsknotę”, „Szalik ciotki Melancholii”).

Skip to content