Przeskocz do treści
Pośrodku zielone serce trzymane w dłoniach
Warsztat

ZAakceptowani | edycja 10-12.2023

warsztaty
warsztaty
warsztaty
warsztaty
zapisy
darmowe
rodzinne

Dzięki dofinansowaniu Rady Dzielnicy VI Bronowice rusza kolejna edycja ZAakceptowanych.

Projekt „ZAakceptowani” narodził się z potrzeby systemowego wspierania rodzin wychowujących dzieci ze spektrum autyzmu. Zakłada pracę z rodzicami, opiekunami, dziadkami, rodzeństwem i samymi dziećmi, które mają diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. W ramach kolejnych edycji projektu już od 2016 roku odbywają się wykłady i spotkania psychoedukacyjne dla dorosłych oraz warsztaty dla dzieci i ich rodzeństwa, urozmaicone terapią przez sztukę.

Aktualne spotkania, na które zapraszamy od 6 października, mają charakter spotkań psychoedukacyjnych dla rodziców dzieci z ASD (z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym szczególnie z zespołem Aspergera), które prowadzi specjalistka dr Ewa Zawisza-Wilk, autorka merytoryczna projektu ZAakceptowani i trenerka w każdej jego edycji. Podczas warsztatów dla rodziców, dzieci bawią się i uczą pod fachową opieką pedagożki i muzyczki Doroty Skoczek oraz plastyczki Klaudii Górskiej, aktywnie rozwijając zdolności artystyczne w bezpiecznej przestrzeni Klubu. Podczas zajęć dzieci wpierane są w rozwoju przetwarzania sensorycznego, ćwiczą techniki uważności oraz rozwijają zdolności muzyczne i ruchowe.

Na zakończenie warsztatów rodzice i dzieci mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez Klaudię Górską.

Planowane daty spotkań: 6.10, 20.10, 24.11, 8.12.2023 r. o godz. 17:30-19:00

W ramach projektu przewidziane są także rodzinne warsztaty plastyczne  w kameralnych  grupach, które odbędą się po części psychoedukacyjnej. W związku z tym, prosimy  zainteresowanych o wskazanie jednego dogodnego dla Państwa terminu.

Terminy warsztatów plastycznych: 6.10, 20.10, 24.11 r. w godz. 19:00-20:00

W dniu 8.12 zapraszamy wszystkich uczestników na rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych.

Zapisy rozpoczynamy 27.09.2023 przez formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie chętne osoby proszone są o wypełnienie formularza. Prosimy zaznaczyć ile łącznie osób będzie brać udział w spotkaniach (os. dorosłe + dzieci + wiek dzieci) oraz datę wybranych warsztatów plastycznych (w polu uwagi).

W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie zapisu oraz prośbę o wstępną konsultację z prowadzącą p. Ewą Zawiszą-Wilk (dotyczy nowych osób, które nie brały udziału we wcześniejszych edycjach projektu ZAakceptowani).

Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: sala plastyczna oraz maluch (I piętro)

Ewa Zawisza-Wilk

Terapeutka, pedagożka, logopedka, tutorka i mediatorka. Nauczycielka akademicka, biegła sądowa, ekspertka w zakresie spektrum autyzmu. Pracuje na uczelni oraz w jednym z dziecięcych szpitali w Krakowie,  prowadzi własny Gabinet Terapii ProZA. Od wielu lat współpracuje z Klubem Kultury „Mydlniki” w ramach projektów przeznaczonych dla rodzin dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Autorka książek i artykułów naukowych i opowieści dla dzieci, które łamią tabu na temat żałoby, depresji i uczą empatii („Zosia i motyl Anatol”, Plasterki na tęsknotę”, „Szalik ciotki Melancholii”).

Zdjęcie portretowe. Uśmiechnięta kobieta, jasnobrązowe włosy do ramion. ubrana w granatową bluzkę z dekoltem. Rozmazane, jasne tło.

Dorota Skoczek

Instruktorka z ponad 30 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W kubie prowadzi zajęcia plastyczne, sensoryczne, muzyczne, naukę gry na flecie poprzecznym. Koordynuje działania w ramach Strefy Rodzica oraz projekt ZAakceptowani. W wolnym czasie trenuje z mężem taniec towarzyski w stylu  standardowym i łacińskim.

Zdjęcie portretowe. Uśmiechnięta kobieta z kręconymi, czarnymi włosami do ramion.

Klaudia Górska

Artystka oraz projektantka. W swojej twórczości wykorzystuje intermedia mające na celu zwrócenie uwagi na doświadczenia synestetyczne (poznawaniem poprzez zmysły). Studentka kierunku Sztuka i Edukacja, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Art&Design. Na co dzień instruktorka plastyki i ceramiki w Klubie Kultury Mydlniki.

warsztaty
warsztaty
warsztaty
warsztaty

Podobne wydarzenia

Skip to content