Przeskocz do treści
Pośrodku zielone serce trzymane w dłoniach
Warsztat

ZAakceptowani | edycja marzec-maj 2024

zapisy
biletowane
darmowe
rodzinne

Dzięki dofinansowaniu Rady Dzielnicy VI Bronowice rusza kolejna edycja ZAakceptowanych.

Projekt „ZAakceptowani” narodził się z potrzeby systemowego wspierania rodzin wychowujących dzieci ze spektrum autyzmu. Zakłada pracę z rodzicami, opiekunami, dziadkami, rodzeństwem i samymi dziećmi, które mają diagnozę zaburzeń ze spektrum autyzmu. W ramach kolejnych edycji projektu już od 2016 roku odbywają się wykłady i spotkania psychoedukacyjne dla dorosłych oraz warsztaty dla dzieci i ich rodzeństwa, urozmaicone terapią przez sztukę.

Aktualne spotkania, na które zapraszamy od 15 marca, mają charakter cyklicznych spotkań psychoedukacyjnych dla rodziców dzieci z ASD (z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w tym szczególnie z zespołem Aspergera), które prowadzi specjalistka dr Ewa Zawisza-Wilk, autorka merytoryczna projektu ZAakceptowani i trenerka w każdej jego edycji. Podczas warsztatów dla rodziców, dzieci bawią się i uczą pod fachową opieką pedagożki i muzyczki Doroty Skoczek oraz plastyczki Klaudii Górskiej, aktywnie rozwijając zdolności artystyczne w bezpiecznej przestrzeni Klubu. Podczas zajęć dzieci wpierane są w rozwoju przetwarzania sensorycznego, ćwiczą techniki uważności oraz rozwijają zdolności muzyczne i ruchowe.

Na zakończenie warsztatów rodzice i dzieci mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach rękodzieła prowadzonych przez Klaudię Górską od godziny 19:00 do 20:00.

.Planowane daty spotkań: 15.03, 12.04, 10.05 o godz. 17:30-19:00
Obowiązuje jeden zapis na wszystkie spotkania. Wystarczy wypisać jeden formularz zgłoszeniowy

Wszystkie chętne osoby proszone są o wypełnienie formularza. Prosimy zaznaczyć ile łącznie osób będzie brać udział w spotkaniach (os. dorosłe + dzieci + wiek dzieci).

W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie zapisu oraz prośbę o wstępną konsultację z prowadzącą p. Ewą Zawiszą-Wilk (dotyczy nowych osób, które nie brały udziału we wcześniejszych edycjach projektu ZAakceptowani).

Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsce: sala plastyczna oraz malucha (I piętro)

W związku z dużym zainteresowaniem przygotowaliśmy ofertę uzupełniającą w ramach Strefy Rodzica – spotkanie ze specjalistką Ewą Zawiszą-Wilk w dniach 12.04, 10.05 o godzinie 19:00 (spotkania odbywają się bez udziału dzieci).

Natomiast 14.06 o godzinie 17:30 zapraszamy do udziału w spotkaniu rodziców wraz dziećmi, a o 19:00 tego samego dnia odbędą się rodzinne warsztaty rękodzieła prowadzone przez Klaudię Górską.

Wstęp: 1 zł (płatne gotówką przy wejściu na salę)

Ewa Zawisza-Wilk

Terapeutka, pedagożka, logopedka, tutorka i mediatorka. Nauczycielka akademicka, biegła sądowa, ekspertka w zakresie spektrum autyzmu. Pracuje na uczelni oraz w jednym z dziecięcych szpitali w Krakowie,  prowadzi własny Gabinet Terapii ProZA. Od wielu lat współpracuje z Klubem Kultury „Mydlniki” w ramach projektów przeznaczonych dla rodzin dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Autorka książek i artykułów naukowych i opowieści dla dzieci, które łamią tabu na temat żałoby, depresji i uczą empatii („Zosia i motyl Anatol”, Plasterki na tęsknotę”, „Szalik ciotki Melancholii”).

Zdjęcie portretowe. Uśmiechnięta kobieta, jasnobrązowe włosy do ramion. ubrana w granatową bluzkę z dekoltem. Rozmazane, jasne tło.

Dorota Skoczek

Instruktorka z ponad 30 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W kubie prowadzi zajęcia plastyczne, sensoryczne, muzyczne, naukę gry na flecie poprzecznym. Koordynuje działania w ramach Strefy Rodzica oraz projekt ZAakceptowani. W wolnym czasie trenuje z mężem taniec towarzyski w stylu  standardowym i łacińskim.


Zdjęcie portretowe. Uśmiechnięta kobieta z kręconymi, czarnymi włosami do ramion.

Klaudia Górska

Artystka oraz projektantka. W swojej twórczości wykorzystuje intermedia mające na celu zwrócenie uwagi na doświadczenia synestetyczne (poznawaniem poprzez zmysły). Studentka kierunku Sztuka i Edukacja, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Art&Design. Na co dzień instruktorka plastyki i ceramiki w Klubie Kultury Mydlniki.

Skip to content